kas emad siis võtavad haiguslehte või ei?

Teate küll – oled haige, aga lapsed vajavad ikkagi hoolt, süüa, tegelemist. Kuidas siis öelda lapsele, et ta sul rahulikult voodis laseks olla, sest sa OLED HAIGE? Tõele näkku vaadates ega see tegelikult ei õnnestukski, aga tuleb olla lihtsalt natuke nutikas.

Esimese asjana on päästerõngaks muidugi abikaasa, vanavanemad, ülejäänud perekond. Aga kui sa just oksendamas pole, vaid vaarud kerges palavikus 37,5, siis põhimõtteliselt saaksid ju ka ise lapsega hakkama. Vaja ainult välja nuputada, kuidas voodis puhata saaks.

Teine abinõu on teleka ees kerra tõmmata. Kindlasti mitte “Grey anatoomiat” vaadates, vaid ikka koos lapsega multikaid või “Osooni” vaadates. Ise saabki samal ajal silma looja lasta.
Teleka ees istumist mina muidugi väga pikalt ei taha harrastada, kuid abinõuna on see siiski olemas. Telefonid, tahvlid ja arvutid ei ole meil (mul!) in. (Arvuti ette panen ma Põnni videosid vaatama siis, kui ta ise haige on ja vaja auru teha.)

Põnnil on üks asi, mida ta alati tegema hakkab, kui ma haigena voodis pikutan. Kui parasjagu on mängimise tuju, siis ta mängib väga suure hoolega, AGA.. ta teeb seda minu toas, minu voodi kõrval. Nii et mu pisike toake on mänguasjadest punnis. Aga see toimib, sest mina saan pikutada. Vahepeal (üpris tihti) pean ainult vaatama, mida ta mulle oma mängu kohta näidata tahab.

Üks ülimalt hea variant on ka see, kui osad lapse mängusasjad on juba ammu silma alt ära, kasti pandud. Haige olles ongi just õige aeg see kast lapsele anda. Siis on tal jälle tegemist kuhjaga, sest see on nagu aardekirst, mille sees on lihtsalt nii palju põnevust ja samas ka nii palju tuttavat.

Võimalus oleks lapsele raamatut lugeda, aga seda haigena ei viitsi. Siis pakuksin variandina hoopiski ristsõnade lahendamise. Põnn täidab ruute ise ja mina pean aitama teda asjadega, mida ta ei oska. Samal ajal saab endiselt voodis pikutada. Ideaalne!

Kui lõpuks saab aga ka see õndsus läbi ja lapsel hakkab peale tulema kerge ving, on aeg tarvitusele võtta teised abinõud:
“Joonista emmele üks pilt”
“Ehita legodega”
“Mine akna juurde ja räägi mulle kõigest, mida väljas näed”
“Sul tuli joonistamine nii hästi välja, joonista emmele veel üks pilt”
“Uuri veel neid mänguasju, mis seal aardekirstus oli”
“Ehita suur maja”
“Lammuta maja ära”
“Äkki joonistad?”
“Pane mänguasjad oma kohtadele tagasi”
“Joonista midagi..”

Vastus mu esitatud küsimusele paistab olevat, et emad saavad haiguslehte võtta, tingimusel, et ta lapsega ikkagi edasi tegeleb 😄 Aju peab koguaeg uusi mõtteid genereerima, samal ajal kui keha õnneks saab puhata.  Ehk et tegelikult siis ikkagi haiguslehte ei saa 😭

DSC_0491

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s