eesmärkide seadmisest.. ja kuidas ometi neid täita

Uue aasta algus tundub ikka nagu täiesti uus algus. Võimalus parandada oma halbu harjumusi. Aeg seada eesmärke. Mitte, et seda ei saaks teha aasta läbi, aga ikka on hea mõelda, et meile on antud võimalus uuesti alustada. Läksin ka mina selle õnge, et uuel aastal proovin alustada.

Minu suurim ebaõnnestumine möödunud aastal oli eesmärkide täitmine. Eesmärkide seadmine oli väga tore ja motiveeriv, nende täitmine aga paras pähkel. Kuna jõuluvana tõi mulle selle tarvis täpselt sobiva kalendermärkmiku, kus aasta on jaotatud kvartaliteks ja iga uut kvartalit tuli seada eesmärgid ja veel enne ka eelmine kvartal kokku võtta, olin eriti entusiastlik eesmärkide seadmises. Minu ebaõnnestumine seisnes selles, et mul ei tekkinud harjumust lehti edasi-tagasi lehitseda – jäin kinni harjumusse kalendermärkmikus jälgida käesolevat nädalat, mistõttu tegelesin enamasti vaid jooksvate ülesannete, mitte kvartali alguses seatud eesmärkidega. Jõuluvanale siiski suur aitäh, sest ma ise soovisin seda märkmikku. See aasta otsustasin teha aga teisiti.

mommimaailm-blogi-eesmärkide-täitmine-1

Kas teadsid, et enamus eesmärke ja unistusi ei saa teoks, kui neid kirja ei pane, ega visualiseeri ega väikemateks tähtaegadega tegevusteks ei tükelda. Usun, et aimasid seda niigi.

Ettevõttes on väga tähtis eesmärkide püstitamine ja pidevas liikumises olemine, mistõttu tegin enda harjumuste jaoks vastava süsteemi. Koostasin ise vajalikud failid eesmärkide jälgimiseks ja köidan need kiirköitjasse. Kuna mul on juba kaks kiirköitjat tellimuste ja e-poe tööde nimekirjade täitmiseks, mille lehitsemine on suur harjumus, siis tundus loogiline tekitada üks kiirköitja lisaks. Nii on suurem võimalus eesmärkide jälgimine muuta harjumuseks.

Minu esimene samm on lihtne – teha ajurünnak. Enda elus tähtsate valdkondade kohta panna kirja kõik, mis pähe tuleb ja pärast selge peaga ära selekteerida, kui pika- või lühiaegsete eesmärkidega tegemist on. Alloleval pildil on mul kirjas kõikvõimalikud valdkonnad, mis pähe tulid. Enda jaoks tegin kategooriad vähe kitsamaks.

mommimaailm-blogi-eesmärkide-täitmine-2

Mõelda võiks 1 kuni 5 aastaste eesmärkide seadmise peale ja siis jagada need väiksemateks eesmärkideks, et nende täitmise kulgu oleks parem jälgida.

mommimaailm-blogi-eesmärkide-täitmine-3

Kui ka eelmine etapp on tehtud, sätin väiksemad eesmärgid kalendrisse ja siis lisaks veel oma kalendermärkmikusse, et jooksvate ülesannete kõrval ka eesmärkide väikesed sammud alati olemas oleksid.

mommimaailm-blogi-eesmärkide-täitmine-4

Endale hea süsteemi loomine ei tähenda muidugi automaatselt seda, et nüüd ma jälgin ja täidangi alati eesmärke – selleks peab olema veel palju tahtejõudu ja tähtaegadest kinnipidamist. Eks see ole teine asi, mille kallal tööd pean hakkama tegema.

Kui sa hakkasid samuti huvi tundma minu süsteemi vastu, siis palun väga – võta mõned A4 paberid, prindi välja allolevad failid, köida ka endale need mapi vahele ja hakka aga tegutsema 😉

Tähtsamad eesmärgid
Eesmärgipärased tegevused
Eesmärgipäraste tegevuste kalender

mommimaailm-blogi-eesmärkide-täitmine-5

Anna ka mulle teada, kuidas sul vahepeal läinud on.
Jõudu meile! 🙂

2 kommentaari “eesmärkide seadmisest.. ja kuidas ometi neid täita

  1. Nagu sa vist juba tead, siis mina olen ka eesmärkide pooldaja, mitte pelgalt nt uusaastalubaduste. Ma ei tea, kui sügavale sa visualiseerimise teemasse oled läinud, kuid see on tegelikult päris võimas tööriist, võime sellest teinekord rääkida, kui on huvi.
    5+ postitus ning vaata, et ikka eesmärkidega tegeled ka 😉

    Meeldib

  2. Nonii, jaanuar on juba käest lasted, aga punnin edasi 🙂
    Visualiseerimise teemasse väga sügavuti läinud ei ole tõesti. Eks kõigepealt peab vist sihikindluse paika saama 😀

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s