Hea inspiratsiooniga taustapilt sinu arvutile, telefonile või tahvlile

Mõtlesin tagasi sellele ajale, kui alles kahtlesin, kas ma ikka saaksin ettevõtte omamisega hakkama…. äkki ma ei saa hakkama, äkki see on liiga raske, äkki kliente ei tule, äkki on liiga palju kliente, äkki ma upun töösse, äkki tööd üldse polegi.

Jessas, need “äkki-äkki-äkki mõtted”… Need on kohutavad. Nagu ütleb üks vana hea tarkus: võta härjal sabast kinni. See on nii tõsi, sest enne ju ei saagi teada, kuidas kõik minema hakkab. Mina kirjutasin enne ettevõtte loomist äriplaani. Pean ütlema, et see, mis oli kirjas äriplaanis ja see, mis reaalsuses teoks sai, on ikka kaks täiesti erinevat asja. Siiski, äriplaan on mulle endiselt kallis, sest sinna sisse sai pandud palju häid mõtteid. Kui rääkida müügist, siis need numbrid on reaalsuses hoopis teistsugused, kui äriplaanis. Väiksemad. Aga ma olen endiselt rahul, sest ma sain väikest abi – töötan juba kolmandat kuud poole kohaga ühes teises kohas. Kohas, mis raatsib ka palka maksta. Tänu sellele, ei pea ma pead valutama, kuidas ometigi minu ettevõte mulle juba palka maksta saaks. Muidugi teen ma selle nimel tööd, aga ma ei pea end lõhki muretsema.

Võib juhtuda, et riskides, härjal sarvist haarates, on liiga palju kaalul… aga… ka siis on mingigi võimalus. Kui on tahe ja kaine mõistus.

Eelnev jutt ei olnud selleks, et kekutada, kui hästi mu ettevõttel läheb. Hästi on suhteline mõiste. Jah, mul on ägedad kliendid, vinged tooted, armas e-pood, huvitavad eritellimused – aga alati saaks paremini. Teate, varsti saab ettevõtte registreerimisest juba aasta (e-poe avamine oli siiski paar kuud hiljem) ja kerge närv on sees, kas ma saan ka edaspidi hakkama. Aga see on positiivne närv. Kui seda ei oleks, siis ma vist ei mõtleks oma samme hoolikalt läbi. Muide, selle “peaaegu aasta” jooksul on mul välja töötatud nii häid Exceli tabeleid, mis aitavad mul jälgida kõiki kulusid, tulusid ja muid “olekuid”. Nii lahe on seda kõike olnud teha. Olen juba Exceli tabelite kuninganna. Kuigi kõige lahedam on muidugi töö õmblusmasina taga, siis töö arvutis on väga hea vaheldus.

Kui nüüd pikk jutt kokku võtta, siis ma tegelikult tahtsin öelda, et kui teie elus on midagi, millega pead vaevate ning ainuke põhjendus kartuseks on “äkki”, siis see ei ole mõjuv põhjus. Ärge kahelge, vaid igal väiksemalgi võimalusel PROOVIGE. Te ei tea, mis vägeva pöörde elu võib võtta, kui te lihtsalt proovite seda, milles kahtlete.

Ja, et seda endal meeles hoida, siis jagan minu enda arvuti taustapilti. Tegin selle endale taustaks, kui sain hakkama sellega, milles nii kaua kahtlesin – Momm Lastetarbed.

Tegin pildi erinevates formaatides, et seda saaks soovi korral lisada arvutile, tahvlile või telefonile. Nii püsib hea mõte kõigi kahtlejate või endiste kahtlejate silme ees 🙂

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s