Mida teha piparkoogitaignaga, kui piparkooke enam ei taha?

Mina just sellises olukorras olingi. Piparkoogitainast (ikka enda tehtud) oli veel järgi, kuid kuidagi ei tahtnud enam piparkooke tegema hakata. Põnnile ma muidugi ei öeldnud, et ma piparkooke teha EI TAHA. Talle serveerisin asja teisiti: “Teeme järgijäänud taignast midagi hoopis põnevamat. Mingi koogi või muu magustoidu.” Sellega siis õnneks probleemi ei tekkinud – Põnn oli nõus.

Kookide variante on palju – kasuta piparkoogitainast põhjana ja sinna peale vastavalt soovile kook “ehitada”. See ei olnud aga see õige asi, ikka tahtsin midagi põnevamat. Lõpuks, nagu ka uute õmblustööde ideedega, lasin mõtte lihtsalt lendama ja tunde järgi haarasin asju, millest me, ikka veel teadmata, küpsetist tegema hakkame. Esimesena haarasin silikoonist muffinivormi järgi, siis tekkis idee, et piparkoogitainas võiks olla seal põhjas nagu korvike ning täidiseks (mis osutus täiesti ootamatult 100% maitse poolest sobivaks) sai porgandikook.

Tulemuseks saigi porgandikoogike piparkoogitaignakorvikeses. Hellitusi sai ühte nimesse vist liiga palju, aga täpselt selline küpsetis see oligi.

piparkoogitaignakorvike1

Ma täpset retsepti kirjutama ei hakka, kuna nagu näha, on koogike minul veidi liiga kaua ahjus olnud. Ei suutnud otsustada, mis see õige ahjus olemise aeg olla võiks. Kes aga koogikese vastu huvi tunneb ja õige küpsetusaja saab, siis võib ka mulle teada anda.

Tegime seda siis nii, et kõigepealt rullisime taigna nagu ikka ära. Lõikasin sealt välja ringikujulised tükid – vormiks võtsin ühe suure tassi. Taigna tükid peaksid olema suuremad, kui muffinivormi diameeter, et tainas ulatuks ka üle ääre ja jääks hiljem, pärast ahjust tulemist ja jahtumist, ülemisest äärest krõbe.

Silikoonvormid on siinjuures palju abiks. Esiteks ei ole ohtu, et tainas sinna kinni jääb, teiseks on antud vormide diameeter ka suurem.

piparkoogitaignakorvike2

Edasi tegime porgandikoogitaigna. Porgandikoogi retsept on võetud “100 kooki 2” raamatust. Kui aga otsingusse trükkida “porgandikook”, siis leiab sealt mitmeid retsepte, millega ei saa ilmselt puusse panna.

Lisasin porgandikoogitaigna piparkoogitaigna peale ja panin ahju küpsema.

Kuna tol õhtul kasutasime proovimiseks ainult natukene tainast, vähendasin porgandikoogi koostisosade koguseid.

piparkoogitaignakorvike3

Lõppkokkuvõttes valmisid meil väga hästi kokkusobivate maitsetega koogikesed. Piparkoogitaigna ääred, mis jäid vormist veidi kõrgemale, olid mõnusad krõmpsud (nagu piparkoogid eksole). Kuna meil oli ka vahukoort veel kapis, siis sõin esimese koogikese vahukoorega, kuid tegelikult rikub vahukoor maitse ära (ja seda räägib inimene, kes vahukoort väga armastab). Vahukoor nimelt võtab kogu maitse endale ning porgandi- ja piparkookide maitsed ei tule välja.

Kui oled siia blogisse jõudnud seda teksti lugema, siis soovitan seda küpsetist ka ise proovida!

♦Kärt♦

 

2 kommentaari “Mida teha piparkoogitaignaga, kui piparkooke enam ei taha?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s