tee ise – arstikohvri sisu lapsele

1

Tundub, et tänapäeval on pea igas lastega majapidamises ka mängu arstikohver. Kunagi, kui mina laps olin, siis mängisime õdede-vendadega ka arsti. Meil olid mängimiseks päris ravimite purgid, tableti lehed, mõõtetotsikud, sidemed, süstal… Mängimiseks oli lihtne asju saada – kui emal sai miski ravimikapis tühjaks, saime meie endale mängimiseks (palju asju läks muidugi ka prügikasti). Kõik asjad olid meil lihtsalt kilekotis, mitte uhkes kohvris. Ajad on muidugi teised ja see, et arstiasjadele on lastel kohver, mitte kilekott, on täiesti tavaline. Küll aga sain mina enda põnnile kohvri jaoks inspiratsiooni justnimelt enda lapsepõlvest. Nähes, millised ravimitotsikud on poes müügil olevates kohvrites, ei tõmmanud mind neid ostma. Neid ei saa keerata ja lahti teha – need on lihtsalt plastmasskäkid. Küll aga on sealsed kraadiklaasid, prillid ja muu nänn lahe. Siiski otsustasin, et teen oma lapsele arstikohvri ise.

Sisuks sai mul tühi D-vitamiini purk, mõni muu ravimitotsik, väike plastmasslusikas, päris süstlakest, millega ma poisi beebiajal talle piima suhu lasin (siis kui ta alguses söömisest tõrkus), mõõtetotsik on samuti sellest ajast. Ühe totsiku sisse on pandud pärlid, et oleks mulje justkui seal sees on tabletid. Kork tuleb veel vaid kinni liimida. Ise tegin sinna juurde puidust kraadiklaasi, stetoskoobi, mille jaoks näppasin mammalt peavõru ja muidugi peab olema arstil ka telefon, milleks on siis minu vana katkine telefon.

Kuna poiss on alles kahe-aastane, saab tulevikus kohvrisse sobivaid asju veel juurde lisada. Võib-olla tahab ta saada endale sinna prille, või kitlit või ka hambaarsti tarbeid või mida iganes muud pähe tuleb. Kindlasti tahan ta vanemaks saades osta talle laste stetoskoobi, millega saab päriselt ka südamelööke ja hingamist kuulata.

Kohvri tahtsin muidugi ka ise meisterdada, kuid kui nägin Karupoeg Puhhi poe leiuosakonnas tühja kohvrit, otsustasin minna lihtsama vastupanu teed.

Teised lapsed, kes selle kohvriga mänginud on, on aru saanud, et see imelik puidust nikerdis on kraadiklaas ja teine veider asi on stetoskoop. Küll aga ütles ühe kolme aastase tüdruku mõistus kohe, et stetoskoop on hoopis peavõru:)

Poiss on mul selle kohvriga väga rahul ja see on kõige tähtsam.

Kärt

2

6

k2rdumoodi.wordpress.com

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s